Banki Warszawa - banki, kredyty, pożyczki

Oszczędzanie pieniędzy – od czego zacząć?

Większość z nas nie oszczędza pieniędzy, zazwyczaj żyjemy z miesiąca na miesiąc nie posiadając żadnego zabezpieczenia finansowego. Tymczasem każdy z nas powinien mieć kontrolę nad swoim budżetem.

Najważniejszy jest cel

Oszczędzanie pieniędzy, należy zacząć od ustalenia celu, najlepiej, żeby nie był on długoterminowy, zaczynajmy od małych rzeczy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zbierać pieniądze na mieszkanie, spłatę kredytu czy nowy samochód, pamiętajmy, że najważniejsza jest motywacja. Na początku należy ustalić swoje wydatki, następnie odjąć od nich kwotę wpływów na konto, w ten sposób otrzymamy kwotę naszych oszczędności (sprawdź zestawienie kont oszczędnościowych na informacjakredytowa.com). Prawda jest taka, że oszczędzać może każdy i to niezależnie od tego ile zarabia pieniędzy.

Zminimalizuj wydatki

Przyjrzyjmy się bliżej swoim wydatkom, po głębszej analizie z pewnością znajdziemy kilka zbędnych opłat, które niepotrzebnie obciążają nasz budżet. Zwróćmy uwagę na opłaty bankowe, jeżeli płacimy na prowadzenie konta oraz przelewy, zmieńmy bank na taki, który oferuje lepsze warunki. Kolejna rzecz, to pozbycie się zadłużenia na kartach kredytowych. Chociaż to dobra alternatywa dla kredytu, to karta kredytowa pozostanie bezpłatna tylko wtedy, jeżeli będziemy spłacać zaciągnięte zobowiązanie w okresie bezodsetkowy.

Wydatki należy planować na początku miesiąca, najlepiej je zapisywać, dzięki temu będziemy mogli oszacować, na czym jesteśmy w stanie zaoszczędzić.

Zdecydujmy się na współpracę z jednym dostawcą mediów, to pomoże nam zaoszczędzić trochę pieniędzy, w skali roku może to być nawet kilkaset złotych. Obecnie każdy z nas posiada telefon komórkowy, jeżeli do tej pory posiadamy w domu telefon stacjonarny zrezygnujmy z niego. Podobnie sytuacja wygląda z dodatkowymi pakietami telewizyjnymi, zastanówmy się czy naprawdę są nam potrzebne. Jeżeli zazwyczaj robimy zakupy w marketach, założymy sobie kartę lojalnościową. Obecnie większość produktów można znaleźć w sieci, sklepy internetowe oferują dużo większy wybór asortymentu i co najważniejsze atrakcyjne ceny – szukajmy okazji w sieci.

Oszczędzanie nie jest przeznaczone tylko dla najbogatszych, każdy z nas może zacząć to robić, choćby po to by zapewnić sobie poduszkę finansową.

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+