Finanse

4 źródła dofinansowania dla firm na start

Banki Warszawa - kredyty, finanse, banki w Warszawie
0

Założenie własnej firmy jest obecnie stosunkowo prostą procedurą, jednak najważniejszy w tym wypadku jest dobry pomysł na biznes oraz kapitał. Niestety wielu początkujących przedsiębiorców nie posiada oszczędności, które wystarczyłyby na rozwój firmy, a banki niechętnie udzielają kredytów takim osobom. Jednym rozsądnym rozwiązaniem są starania o dofinansowanie działalności.

Pieniądze z urzędu pracy

Jednym ze sposobów finansowania firmy są środki z urzędu pracy. Dofinansowanie może otrzymać każdy, kto posiada status osoby bezrobotnej, w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie prowadził żadnej działalności gospodarczej oraz nie był wpisany do CEIDG. Aby starać się o pieniądze z urzędu pracy należy wypełnić specjalny formularz oraz przedstawić biznesplan.

Dotacje z Unii

Dodatkowe środki na rozwój firmy można uzyskać w ramach programu Kapitał Ludzki – Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samo zatrudnienia albo programu Kapitał Ludzki – wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie. Warunkiem wnioskowania o dotację jest ukończone 18 lat, nieprowadzenie działalności gospodarczej w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, a także uczestnictwo w szkoleniu z marketingu i przedsiębiorczości.

Pożyczki i kredyty

Początkujący przedsiębiorca może wziąć również pożyczkę albo kredyt na rozwój firmy. Największe kredyty są przeważnie zabezpieczone hipoteką, w tym wypadku możemy liczyć na dosyć wysokie kwoty. Natomiast kredyt niezabezpieczony na pewno będzie opiewał na mniejszą kwotę, będzie miał również krótszy termin spłaty, nie mniej jednak w tym wypadku nie ryzykujemy utraty nieruchomości.

Dofinansowanie z samorządu

Dofinansowanie z samorządu w ramach projektu “Samorządowa Polska” ma na celu udzielanie pożyczek przedsiębiorcom zamieszkujących i prowadzących firmę na terenie danej gminy. Jest to rozwiązanie równie dobre co kredyt.

Sposobów finansowania firmy jest wiele, także warto dobrze przemyśleć sprawę i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, uwzględniają swoje oszczędności, możliwości finansowe oraz działania konkurencji. Kluczowe jest to, aby mierzyć siły na zamiary i nie nadwyrężać zanadto domowego budżetu.

To też może Ci się spodobać
Banki Warszawa - kredyty, finanse, banki w Warszawie
Mieszkanie Plus wkracza do Warszawy
Banki Warszawa - kredyty, finanse, banki w Warszawie
Kredyt hipoteczny przy rozdzielności majątkowej?