Banki Warszawa - banki, kredyty, pożyczki

Jak mądrze łączyć i przenosić kredyty?

Chociaż większość z nas wolałaby nie pożyczać pieniędzy, to są sytuacje, kiedy nie mamy innego wyjścia. Teoretycznie kredyt powinien być bezpieczny, nie mniej jednak, jeżeli będzie niedopasowany do naszych możliwości finansowych, może okazać się, że popadniemy w tarapaty i nie będziemy w stanie spłacać swoich zobowiązań w terminach. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się konsolidacja.

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, który powstał z myślą o osobach, które mają problemy finansowe i nie radzą sobie z terminową spłatą rat kredytowych. Konsolidacja umożliwia połączenie kilku kredytów w jeden, co umożliwia obniżenie oprocentowania i uzyskanie bardziej atrakcyjnych warunków spłaty zobowiązań (sprawdź kredyty konsolidacyjne na informacjakredytowa.com). Banki oferują również możliwość renegocjacji warunków umowy kredytowej, jeżeli do tej pory spłacaliśmy raty kredytowe w terminach, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że w niedługim czasie możemy mieć z tym problem. Jest to rozwiązanie, które pozwala uniknąć zadłużenia, będzie korzystne szczególnie dla tych osób, które zaciągnęły kredyt wiele lat temu na mniej korzystnych warunkach. Wprawdzie nie mogą one liczyć na niższe oprocentowanie, mogą za to obniżyć ratę kredytową.

Przeniesienie kredytu do innego banku

Jeżeli mimo naszej prośby bank nie jest chętny do obniżenia oprocentowania kredytu, można zdecydować się na przeniesienie swojego zadłużenia do innego banku. Taka procedura jest identyczna, jak w przypadku wnioskowania o kredyt tj. zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytowa, będziemy musieli liczyć się również z dopełnieniem wielu formalności. Ale czy przeniesienie kredytu do innego banku na pewno się opłaca? Okazuje się, że może być to dla nas korzystne posunięcie, zważywszy na różnicę w wysokości średnich marż kredytowych, jakie obowiązywały kiedyś i jakie obowiązują dziś.

Nawet jeżeli wydaje nam się, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, to nie należy unikać kontaktu z instytucją bankową, wręcz przeciwnie, warto zwrócić się do banku z prośbą o wydłużenie terminów spłaty zaciągniętych zobowiązań, renegocjację warunków umowy kredytowej, albo zdecydować się na konsolidację.

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+