Banki Warszawa - kredyty hipoteczne i gotówkowe - Banki.waw.pl

Bilety komunikacji miejskiej za 1 zł – to możliwe z Masterpass

Coraz większy ruch samochodowy powoduje, że wiele osób w miastach rezygnuje z takiego środka transportu na rzecz komunikacji publicznej. Niestety bilety nie są najtańsze, ale dzięki rozwiązaniom komunikacyjnym możliwe jest szybsze przedostanie się do miejsca docelowego nawet w godzinach szczytu. Aby zachęcić swoich klientów do korzystania z płatności mobilnych mPay wraz z operatorem MasterCard przygotowało bonus w postaci zakupu biletu za symboliczną złotówkę (limit 80 tysięcy zł albo do końca 2017 roku).

Na czym to polega i jak skorzystać z promocji?

Płatności mobilne są wygodne i mają już wielu wielbicieli. Wystarczy smartfon i aplikacja w nim zainstalowana, by móc dokonywać płatności bezgotówkowych i bez potrzeby zabierania portfela – ma się ją w telefonie. Najczęściej aplikacja wykorzystywana jest do płacenia za bilety komunikacji miejskiej, wydarzenia sportowe czy parkowanie w aglomeracjach miejskich. Wykorzystując mPay można zlecić także płatności między użytkownikami, uregulować należności za zakupy w sklepach internetowych z logo Masterpass czy wspierać wiele organizacji non-profit.

Jak wykorzystać bonus „Bilet za złotówkę” w mPay?

Wystarczy posiadać zarejestrowaną w mPay Wallet kartę płatniczą i przed wejściem do środka transportu komunikacji miejskiej zakupić, maksymalnie podczas jednej transakcji 1 szt. biletu za 1 zł, przy użyciu aplikacji mPay portfel Masterpass. Należy podkreślić, że usługa daje możliwość zarejestrowania w e-portfelu karty danego wystawcy. Wówczas wybierając metodę Masterpass, a potem konkretną kartą (można zarejestrować ich kilka) zapłacić za przejazd. Nie ma już konieczności podawania wszystkich wymaganych danych z karty płatniczej, bo zostają one automatycznie zapamiętane przy rejestracji.

Na bezpieczeństwo takich transakcji, oprócz standardowych zabezpieczeń, wpływa potrzeba zatwierdzenia operacji kodem PIN (ustalanym przez posiadaczy kart).

Zachętą do używania takich rozwiązań, oprócz wspomnianych bonusów pojawiających się cyklicznie, może być fakt, iż korzystanie z aplikacji jest darmowe. Każdy posiadacz smartfona, niezależnie czy korzysta z systemu Android, Windows czy iOS, ma możliwość zainstalowania mPay.