Banki Warszawa - banki, kredyty, pożyczki

Mieszkanie na kredyt – czy warto teraz zaciągać zobowiązanie?

W dzisiejszych czasach wiele osób, w szczególności młodych ludzi marzy, aby się jak najszybciej usamodzielnić i żyć na „swoim”. Młodzi ludzie w dużej mierze pragną uniezależnić się od rodziców i wić własne gniazdko. Jednak często na swojej drodze w samodzielność napotykają spory problem, którym jest brak wystarczającej puli pieniędzy na kupno mieszkania lub budowę domu. Nie chcąc mieszkać u rodziców lub płacić za wynajem mieszkania ciekawą alternatywą staje się kredyt mieszkaniowy lub kredyt na budowę domu. Ale czy warto go zaciągnąć?

Zalety i wady kredytu na mieszkanie lub kredytu na budowę domu

Największą zaletą kredytu mieszkaniowego i kredytu na budowę domu jest fakt, że dzięki niemu w stosunkowo krótkim czasie można posiąść własne lokum. Dzięki niemu możemy cieszyć się własnym gniazdkiem dużo wcześniej niż w przypadku żmudnego odkładania pieniędzy z pensji na ten cel. Jednak decydując się na kredyt hipoteczny, należy wziąć pod uwagę okres jego spłaty, wysokość miesięcznych rat oraz trzeba mieć świadomość, że jest to zobowiązanie na kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat (sprawdź ranking kredytów hipoteczny na ranking.co.pl). Dlatego każdy powinien sam rozważyć czy kredyt hipoteczny jest dla niego właściwym rozwiązaniem.

Jak wybrać najbardziej opłacalny kredyt hipoteczny?

Decyzja o wyborze banku, w którym zaciągniemy kredyt na mieszkanie lub dom nie może być przypadkowa i pochopna. Aby nie „wpaść na minę” należy dokładnie zapoznać się z ofertami różnych banków oraz porównać je ze sobą. Można tego dokonać poprzez osobistą wizytę w placówkach poszczególnych banków lub wygodnie przed komputerem korzystając rankingów kredytów hipotecznych oraz ich kalkulatorów dostępnych w Internecie. Ranking kredytów hipotecznych oraz kalkulator kredytów na mieszkanie pozwoli dokonać wstępnej selekcji oraz pomoże wybrać właściwy bank. Jednak zanim zaczniemy poszukiwanie odpowiedniego kredytu w ofertach banku, musimy dowiedzieć się jaki jest uśredniony koszt zakupu lub budowy 1m2 oraz posiadać wstępny plan zakupu mieszkania lub budowy domu. Warto również zastanowić się w jakiej wysokości jesteśmy w stanie wpłacić wkład własny. W ofertach banków należy zwrócić uwagę na koszt i sposób rozliczania wpłaconych transz. Jeżeli mamy problem z wyborem kredytu lub potrzebujemy rady pomocą służy doradca finansowy. Należy także pamiętać, żeby nie działać pochopnie i pod wpływem chwili, gdyż pośpiech bywa złym doradcą.
Po wyborze odpowiedniej dla nas oferty kredytu pozostaje tylko dopełnić prostych formalności: wypełnienie dokumentów i zawarcie umowy kredytowej. Po tych krokach marzenia o własnym mieszkaniu lub domu bardzo szybko się urzeczywistnią.

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+