Banki Warszawa - banki, kredyty, pożyczki

Od jakiej kwoty kredyt nie jest już konsumencki?

Stale niskie stopy procentowe zachęcają do zaciągania zobowiązań, a Polacy chętnie z takich ofert kredytowych korzystają. Na rynku dostępny jest dość szeroki wachlarz produktów dostosowanych do potrzeb i możliwości płatniczych niemal każdego z nas. Aby odpowiednio zabezpieczyć się zaciągając kredyt należy pamiętać, że jedynie kredyt konsumencki zapewnia nam szereg udogodnień i bezpieczeństwo, których inne, na zdecydowanie wyższe koty niestety nam tego nie gwarantują.

Decydując się na kredyt warto pamiętać, że to kredyt konsumencki, którego istotę określają przepisy ustawy o kredycie konsumenckim, jest produktem oferującym klientom szereg praw, a także możliwość odstąpienia od umowy bez żadnych dodatkowych kosztów w terminie 14 dni, czy gwarantuje regulacje niektórych kosztów, zatem kredytobiorca czuje się bezpieczniej. Te przywileje jednak obowiązują jedynie do określonej kwoty kredytu – tj. 255 550 zł. Po przekroczeniu tej kwoty kredyt zwyczajnie przestaje być konsumenckim.

Kredytem konsumenckim w rozumieniu przepisów ustawy z 18 grudnia 2011 r. nie są jedynie produkty bankowe, ale również chwilówki – tak popularne od lat. Oprócz regulowanych prawem bankowym pożyczek i kredytów takimi bezpiecznymi ofertami mogą być kredyty odnawialne, karta kredytowa itp. Zatem nie tylko banki (zobacz wszystkie banki w Warszawie), ale i SKOKi czy firmy pożyczkowe zobligowane są do przestrzegania wszelkich ustawowych zapisów. Jedynie tej definicji nie podlegają darmowe pożyczki, leasing bez możliwości przeniesienia własności przedmiotu umowy, pożyczki pracownicze, kredyty z grupy specjalnych, przyznawane na innych zasadach, preferencyjnych warunkach, np. kredyt studencki.

Poszukując odpowiedniej ofert kredytowej warto mieć na uwadze fakt, że kredyt konsumencki, którego zasady określone są w ustawie pozwala w pełni wykorzystywać wszelkie przywileje, które także ustawodawca nam gwarantuje. Limit kwotowy, całkiem wysoki, pozwala dowolnie przebierać w dostępnych kredytach, w różnych bankach i instytucjach finansowych bez zwiększonego ryzyka. Warto znać swoje prawa, jako konsumenta, które także z ustawy wynikają wprost. Wszelkie nieprawidłowości powinny być reklamowane i wyjaśniane, ale wcześniej trzeba poznać zasady działania kredytu i obowiązujące przepisy.

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+