Banki Warszawa - banki, kredyty, pożyczki

Mieszkanie Plus wkracza do Warszawy

Mieszkanie Plus to nowy program zainicjowany przez obecną partię rządzącą. Ma on na celu poprawę sytuacji mieszkaniowej Polaków, zwiększenie liczby mieszkań w kraju. Dzięki niemu osoby, które nie mają możliwości wzięcia kredytu lub nie chcą się zadłużać, mogą taniej wynająć lokal z możliwością późniejszego wykupienia nieruchomości.

W Warszawie mieszkania powstaną na terenach zarządzanych przez Pocztę Polską oraz na warszawskich Odolanach. Głównym założeniem programu jest udostępnienie zainteresowanym komfortowych mieszkań, które mogą wynajmować przez wiele lat bez ryzyka wypowiedzenia umowy najmu. Organem odpowiedzialnym za budowę nowych osiedli jest spółka BGK Nieruchomości. Mieszkanie Plus funkcjonuje od jesieni 2016 roku, wiele mieszkań jest już w budowie, jednak tempo realizacji inwestycji jest wolne, ze względu na czasochłonność naboru gruntów pod budowę oraz dopełnianie formalności. Przekazane przez Pocztę Polską tereny umożliwią realizację inwestycji między innymi na Woli, przy ul. Sowińskiego i Worcella, gdzie powstanie około 1100 lokali. Nieruchomości będzie można wynajmować, ale również wykupić na własność na dobrych warunkach. Obecnie budowanych jest ponad 1200 mieszkań między innymi w Jarocinie, Białej Podlaskiej, Gdyni, Wałbrzychu oraz Pruszkowie. Następne w kolejności powstaną mieszkania w Rybniku, Wrocławiu oraz Grudziądzu. Mieszkania powstałe w ramach programu Mieszkanie Plus będą wykończone oraz umeblowane, a także wyposażone w sprzęty AGD. Mieszkańcy otrzymają również dostęp do miejsc postojowych, co jest dodatkowym udogodnieniem. Oczywiście należy liczyć się z tym, że inwestycje z założenia będą realizowane po kosztach, także trudno stwierdzić, czy wszystkie obietnice będą spełnione z odpowiednią starannością.

Z programu Mieszkanie Plus może skorzystać każdy, niezależnie od sytuacji finansowej oraz rodzinnej. Oczywiście większe szanse na otrzymanie mieszkania będą miały rodziny wielodzietne, to im przysługuje pierwszeństwo podczas rozpatrywania wniosków. Jeżeli zainteresowanie programem Mieszkanie Plus będzie duże, kryteria przyznawania mieszkań mogą ulec zmianie. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mogą pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub po prostu nie chcą się zadłużać i wolą wynajmować mieszkanie. To bardzo dobra opcja z dwóch względów, po pierwsze nie ma ryzyka, że umowa najmu zostanie wypowiedziana, po drugie w późniejszym czasie mamy szansę wykupienia mieszkania na własność.

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+